nefes-egzersizi-zayıflamak-yürümek-zayıflatır

Zayıflamak için tek çare “Yürümek”

Zayıflamaya karar verdiniz, Tebrikler. Kilo fazlanız varsa bu kararı vermeniz sağlığınız için çok önemlidir. Zayıflamak için şimdiye kadar pek çok şey duydunuz ama siz hala nasıl zayıflarım arayışı içindeyseniz yazımızın devamını mutlaka okumanız gerekiyor demektir.
Zayıflamak için neler yapmak gerekir? Aslında yanlış bir soru çünkü zayıflamak için fazladan bir çaba sarfedilmez. Kilo alımını durdurmak gerekir. Sağlıksız alışkanlıklardan vazgeçmek gerekir. vücudumuzun isteklerine cevap vermemiz gerekir.
Zayıflamak İçin Nefes Alın!
Nefes almak gerekir kilo vermek için, evet yanlış okumadınız zayıflamak için nefes alın. Hissederek aldığınız nefes vücudunuzdaki tüm organları doğru çalıştırır ve vücudun her yerine oksijen gitmesine olanak sağlar.
Kalp atışlarınızı duyana kadar nefes alın, damarlarınızdaki kan akışını hissedene kadar nefes alın. Vücudunuza mutluluk yayılana kadar nefes alın.
Hergün nefes egzersizleri yapın. Egzersizler kolayca fazla kilolarınızı yakmanıza yardımcı olur. ama zayıflamak için zannettiğiniz gibi yorucu egzersizler yapmanıza gerek yoktur. Nefes egzersizi yapın ve zayıflayın.
Doğru nefes egzersizi yapmak için ;
ayakta rahat durun, burnunuzdan alabildiğiniz kadar derin nefes alın ve ciğerlerinizin hava ile dolduğunu hissedin.
aldığınız nefesi ağzınızdan yavaş yavaş verin.
Nefes egzersizi sırasında gözleriniz kapalı olabilir ve olmak istediğiniz bedeni hayal edin ve kendinizi istediğiniz kiloda görün. Nefes egzersizine zaman ayırın ve hergün tekrarlayın. Nefes egzersizi yapmak yeme isteğinizide dengeler ve aşırı yemek yada atıştırmaktan sizi alıkoyar.

Zayıflamak için en iyi yol yürümek
Zayıflamak için iyi, sağlıklı ve dengeli besinler içeren bir diyet yapmalıyız. Diyet sizi aç bırakmamalı ve tüm besin gruplarından içermelidir. Spor olarak ise yürüyüş. Nasıl mı yavaş başlayıp hafif tempolu ve arada tempoyu azaltıp yükselterek.
Zayıflamak için yürümek yeterlidir. Temiz havada bir yandan nefes egzersizleri yayıp bedeninizdeki oksijeni, kan akışını, kalbinizin atışını hissedip yürümek sizi zayıflatır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>